TEL: +420 581 701 306

Původ materiálu | Prodej komínů

Původ materiálu použitých pro komínový systém SUPER BLOK

Šamotové vložky:

Jsou nejdůležitějším prvkem komínového systému vyráběné v závodech P-D Refractories CZ v České republice nebo HART v Německu. Komínové šamotové vložky jsou nejvyšší kvality pro suchý i mokrý provoz typu A1N1, B2N1, D3P1 s minimální nasákavostí, s odolností proti vyhoření sazí, funkční do 600°C provozní teploty.

Komínová izolace:

Je druhým nejdůležitějším prvkem a produkuje se ve třech státech Evropy a to s kontrolou nejvyšší jakosti pro účely zateplovaní i protipožární ve stavebnictví. Při zhutnění (100 a 150 m3) a provozní teplotě do 650°C a s odolností proti vyhoření sazí se řadí tento produkt jako nejvýhodnější z technických izolací pro účely izolace komínů.

Komínové tvárnice:

Třetím nejdůležitějším prvkem komínového systému jsou tvárnice vyráběné v Polsku., které jr největším evropským producentem keramzitu. Ten je základní surovinou k výrobě lehčených keramzitových tvárnic se zvýšenou akumulační funkcí. Tvárnice jsou vhodné pro moderní komínové systémy s plnohodnotným zadním odvětráním.V každém rohu tvárnice jsou otvory pro armování roxorem. Komínová tvárnice pro jednoprůduchový komín má velikost 38 x 38 x 24,5 cm.

Komínové příslušenství:

Mezi komínové příslušenství patří mřížka, dvířka, lepidla, krycí deska, nerezové ukončení, které jsou z produkce menších či větších producentů v ČR.

Komínový systém SUPER BLOK má nejvýhodnější výslednou cenu, které jsme dosáhli účelným výběrem nejvhodnějších a cenově dostupných prvků a materiálů.